Najpiękniejsze zamki w Polsce

Wspaniały zamek w Tatrach

Czy jesteś pasjonatem zwiedzania zamków? Nie musisz jechać zagranicę aby tego rodzaju budowle architektoniczne móc zwiedzić. W naszym malowniczym kraju naprawdę jest ich pod dostatkiem. Poniżej zaprezentujemy krótki poradnik stanowiący swego rodzaju wirtualny przewodnikkoncentrator tlenowy turystycznych po kluczowych zamkach w Polsce.
Piękny zamek w Pieninach
Na pierwszy rzut weźmy przykładowo przepiękny zamek w Będzinie. Jest to posiadłość królewska, która stworzona została w okresie średniowiecznym. Z czasem udało się obiekt zrekonstruować a co za tym idzie ustanowić z niego budowlę wyjątkowo przyciągającą turystów lubiących zwiedzać. Na dziś dzień zamek w Będzinie stanowi punkt główny Górnego Śląska oraz początek jego zwiedzania. Zgodnie z informacjami zapisanymi na kartach historii, zamek ten stworzony został z inicjatywy Kazimierza Wielkiego. Budowla zaliczana jest do grupy tak zwanych Orlich Gniazd. Obiekt ulokowano dokładnie cztery i pół kilometra od granicy ze Śląskiem. Niedaleko znajduje się także wzgórze nad Czarną Przemszą. Pomimo tego, że obiekt wielokrotnie ulegał dewastacji a nawet niemal zupełnemu zniszczeniu, udało się go odbudować. Jego ostatnia renowacja miała miejsce dokładnie w roku 1956.
Jeszcze inną ciekawą budowlą okazuje się być zamek krzyżacki w Brodnicy. Ten obiekt stworzony został jako budowla konwentualna, stanowiąc zamek murowany, który wzniesiony był w pierwszej połowie czternastego wieku. Na dziś dzień w szczególności chętnie odwiedzane są piwnice obiektu, bowiem tam organizowane są stałe i czasowe wystawy. Jednym z nadrzędnych punktów jest zaś wieża zamkowa. To z niej roztacza się widok na całą malowniczą okolice Brodnicy.
Autor artykułu: zaciszeurody