Jak dobrac hobby do charakteru

krasnalove.pl

Jak dobrac hobby do charakteru

Przewodnik i eskorta była chińska muzułmaninem ex-generał armii Kuomintangu, MA Sian.

Ma był wielbicielem Tunku i zasugerowałem mu przedstawić laskę Shan dowódców armii do Tunku. Jest to piękny rattan trzciny tak gruba jak palec z uchwytem krzywej. Wszyscy dowódcy przenoszą do walki i Khun Sa prowadzone jeden ilekroć kontrolowane swoich żołnierzy.

Laska została prawidłowo dostarczona do ambasady. Po kilku miesiącach Tamizi powiedział mi, że ambasada nie może wysłać go do Tunku ponieważ nie jest właściwa pochodzących z Khun Sa, watażki opium Złotego Trójkąta. Trzeba wziąć to dostarczyć mu się, że mi powiedziałeś.

I przedstawił mu laskę w 1987 roku i powiedział, że od ludzi Shan. Przez przypadek powiedziano mi płk Khern NOK szan armii, że matka była rzeczywiście Tunku księżniczką Shan. Nie było to zbyt zaskakujące, biorąc pod uwagę, że Shan i Thai są oddziały tej samej rodziny ludzi.

Jak zwykle mieliśmy kawę i długą pogawędkę. Kiedy powiedziałem mu, że był na Filipiny na pokrycie zamachu Aquino, powiedział mi o arogancji i wykroczenia popełnione przez ówczesnego prezydenta Ferdinand Marcos przeciwko naszemu Agong kilka lat temu.

Nasz Agong, po przejściu na emeryturę poszedł na round-the-World Cruise. Podczas postoju w Manili, nasz ambasador rozmieszczone na wizytę Malacanyang Palace. Gdy limosine w Agong przybyła przy bramie pałacowej, Marcos nakazał zatrzymać samochód i Agong musiał chodzić na podjazd do pałacu. Nasz ambasador był przerażony i protestowali. Ostatecznie Marcos ustąpił i wielka obraza dla Malezji zostało zażegnane.

"Nawet wtedy Marcos pokazał swoją arogancję", powiedział Tunku. "Zamiast zbliża się do drzwi, aby powitać naszą Agong. Stał za biurkiem i sprawił, że Agong podszedł, aby go powitać.

"To było zbyt wiele" Tunku powiedział z oburzeniem.

W 1986 roku, Marcos musiał uciekać z Filipin i zmarł na wygnaniu na Hawajach trzy lata później.

Dla dziennikarza, mówienie do Tunku był kopalnią informacji. Byłem świadkiem wielu ekskluzywnych bitów informacji.

Przy pewnej okazji Tunku zapytał mnie, jak miałem przyjść do jego domu i jak planowałem wrócić do Tanjung Bungah. Powiedziałem mu, że wziął taksówkę i przeznaczone chodzić do Pulau Tikus i wziąć autobus z powrotem.

On powiedział, że może dać mi windę Pulau Tikus odkąd poszedł tam przez większość popołudnia, do swojego ulubionego rynku rozejrzeć.

W samochodzie, jego ochroniarz Owen Chung był z przodu obok Samad. Usiadłem z dumą w plecy siedzącego obok Tunku jako limuzyna złagodził z podjazdu i pływał wzdłuż zadrzewionej Ayer Raja Road, Cantonment do drogi w kierunku Pulau Tikus. To był najbardziej pamiętnych jazdy kiedykolwiek w moim życiu.

Artykuł napisany przez: